Υπηρεσίες

αστικός σχεδιασμός
ΑΣΤΙΚΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ
Υπεύθυνος: 

Γιώργος Παπακωνσταντίνου

[email protected]

 

 

 

 

 

 

Στην προσπάθειά μας να προσφέρουμε στους πελάτες μας τις καλύτερες σε ποιότητα, κόστος και χρόνο υπηρεσίες, τις έχουμε οργανώσει σε επιμέρους τομείς με διακριτούς πυρήνες ανθρώπινου δυναμικού και μέσων παραγωγής. Το Σύστημα Διαχείρισής Ποιότητας που εφαρμόζεται διασφαλίζει τη συνεργασία όλων των επιμέρους τομέων και την διεπιστημονική προσέγγιση στην κάθε εργασία.

 

Η ΧΩΡΟΤΕΧΝΙΚΗ Α.Ε. είναι γραμμένη στο Μητρώο Γραφείων Μελετών του Υ.ΠΕ.ΧΩ.Δ.Ε. Πέραν αυτού, μέλη του προσωπικού και μόνιμοι συνεργάτες είναι κάτοχοι πτυχίων μελετών διαφόρων κατηγοριών και τάξεων. Συνοπτικά οι κατηγορίες μελετών, η τάξη πτυχίων και το δυναμικό κατά κατηγορία φαίνονται στον πίνακα που ακολουθεί.

 






ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕΛΕΤΩΝ   ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ   ΤΑΞΗ ΠΤΥΧΙΟΥ
         
Πολεοδομικές και Ρυμοτομικές Μελέτες   2   Α'
         
Αρχιτεκτονικές Μελέτες Κτιριακών Έργων   6   Α'
         
Στατικές Μελέτες   8   Α'
         
Μελέτες Συγκοινωνιακών Έργων   10   Ε', Β' και Γ'
         
Μελέτες Υδραυλικών Έργων   13   Δ', Β' και Α'
         
Μελέτες Τοπογραφίας   16   Ε', Γ', Β', και Α'
         
Φυτοτεχνικές Μελέτες   25   Α' 
         
Περιβαλλοντικές Μελέτες   27   Γ' και Β

 

 

H εταιρεία έχει προσφέρει και προσφέρει υπηρεσίες σε ένα ευρύ φάσμα πελατών όπως Υπουργεία, Περιφέρειες, Νομαρχίες, Ο.Τ.Α., Οργανισμοί και Εταιρείες του Δημοσίου, Εταιρείες του Ιδιωτικού Τομέα και Ιδιώτες.

 








ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ - ΚΕΝΤΡΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ - ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ   O.T.A.   ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ
ΥΠ.Α.Α.Τ. / Τμ. Μελετών Εγγειοβελτιωτικών Έργων   ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ Α. ΚΟΣΜΑ ΓΡΕΒΕΝΩΝ   Α.Ο.Σ. Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΥΠ. ΓΕΩΡΓΙΑΣ   Ο.Κ.Χ.Ε. Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ Α. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   Α.Ο.Σ. ΧΗΜΙΚΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΥΠ. ΕΘΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ / ΔΙ.ΕΦ.ΕΣ.   ΕΓΝΑΤΙΑ ΟΔΟΣ Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ Α.ΠΑΥΛΟΥ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΓΕΩΓΝΩΣΗ Α.Ε.
Υ.ΠΕ.ΧΩ.Δ.Ε. / Δ12   ΓΑΙΑ ΟΣΕ Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ Ν.ΚΙΛΚΙΣ   ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΗΡΑΚΛΗΣ»
Υ.ΠΕ.ΧΩ.Δ.Ε. / Ε.Υ.Δ.Ε.-Π.Α.Θ.Ε. / Γ.Γ.Δ.Ε.   ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ Ν.ΠΕΛΛΑΣ   ΔΟΜΟΤΕΧΝΙΚΗ Α.Ε.
Υ.ΠΕ.ΧΩ.Δ.Ε. / Ε.Υ.Δ.Ε.-Υ.Δ.Ε. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ / Γ.Γ.Δ.Ε.   ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Ν.ΠΕΛΛΑΣ   ΕΛ.ΠΕ. Α.Ε.
Υ.ΠΕ.ΧΩ.Δ.Ε. / Υ.Κ.Χ.Ε.   ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΛΗΜΝΟΥ Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ   ΘΕΜΕΛΙΟΔΟΜΗ Α.Ε.
ΥΠ. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ / Τ.Α.Π.Α.   ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ   Κ/Ξ AVAX A.E. - ΓΕΝΕΡ Α.Ε. - ΕΤΕΘ Α.Ε. - ΤΕΓΚΑ Α.Ε.
ΥΠ.Υ.ΜΕ.ΔΙ. / Γ.Γ.Δ.Ε. / Δ.Μ.Ε.Ο.   ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΚΙΛΚΙΣ - ΑΝ.ΚΙ. Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ-ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΜΕΤΕ ΣΥΣΜ Α.Ε.
ΥΠ.Υ.ΜΕ.ΔΙ. / Ε.Υ.Δ.Ε. / Ο.Σ.Υ.Ε.   ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ Ν.ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΑΝ.ΓΡΕ. Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΟΙΚΙΣΜΟΣ ΛΑΝΑΡΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ Ν.ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΝ.ΚΟ. Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ ΖΙΑΚΑ Ν.ΓΡΕΒΕΝΩΝ   ΟΜΗΡΟΣ Α.Ε.
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ   ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΠΕΛΛΑΣ Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ ΘΕΡΜΗΣ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   Ο.Σ.Ε.Δ.Ο.Θ.
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΘΡΑΚΗΣ / Δ.Δ.Ε.   ASPROFOS A.E.   ΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   HAYATT REGENCY S.A.
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ / Δ.Δ.Ε.   ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ   ΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΤΩΝ   MARE VILLAGE A.E.
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Δ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ   Δ.Ε.Π.Α. Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ   PARSONS LTD
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ / Δ.Δ.Ε.   Δ.Ε.ΠΟ.Σ. Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ ΚΑΛΑΝΔΡΑΣ Ν.ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ   REPROTIME A.E.
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Κ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ / ΔΙ.ΠΕ.ΧΩ.   Δ.Ε.Υ.Α. ΕΔΕΣΣΑΣ   ΔΗΜΟΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ Ν.ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ    
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Κ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ / Δ.Τ.Ε. / Δ.Δ.Ε.   Δ.Ε.Υ.Α. ΘΕΡΜΗΣ   ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
    Δ.Ε.Υ.Α. ΜΕΙΖΟΝΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΔΗΜΟΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
Ν.Α. - ΝΟΜΑΡΧΙΕΣ   Δ.Ε.Υ.Α. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ   ΔΗΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ    
Ν.Α. ΔΡΑΜΑΣ / Δ.Τ.Υ.   Δ.Ε.Υ.Π. ΓΡΕΒΕΝΩΝ   ΔΗΜΟΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
Ν. ΗΜΑΘΙΑΣ / Δ/ΝΣΗ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑΣ   ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΚΘΕΣΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Α.Ε. (Δ.Ε.Θ.)   ΔΗΜΟΣ ΜΟΥΡΙΩΝ Ν.ΚΙΛΚΙΣ    
Ν.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ / Δ.Τ.Υ.   ΕΛ.Β.Ο. Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ Ν.ΗΜΑΘΙΑΣ    
Ν.Α. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ / Δ.Τ.Υ.   ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΒΙΟΤΟΠΩΝ ΥΓΡΟΤΟΠΩΝ (Ε.Κ.Β.Υ.)   ΔΗΜΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
Ν.Α. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ / Δ.Τ.Υ.   ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΡΕΥΝΩΝ Α.Π.Θ.   ΔΗΜΟΣ Ν.ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
Ν. ΚΙΛΚΙΣ / Δ.Τ.Υ.   Ε.Υ.Α.Θ. ΠΑΓΙΩΝ Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ Ν.ΤΡΙΓΛΙΑΣ Ν.ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ    
Ν.Α. ΛΑΡΙΣΑΣ / Δ.Τ.Υ.   ΜΟΥΣΕΙΟ ΓΟΥΛΑΝΔΡΗ / Ε.Κ.Β.Υ.   ΔΗΜΟΣ ΠΕΛΛΑΣ    
Ν.Α. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ / Δ.Τ.Υ.   ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ο.Α.Θ.)   ΔΗΜΟΣ ΠΙΚΡΟΛΙΜΝΗΣ Ν.ΚΙΛΚΙΣ    
Ν. ΞΑΝΘΗΣ / Δ.Τ.Υ.   Ο.Π.Π. «ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 97»   ΔΗΜΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
Ν.Α. ΠΕΛΛΑΣ / Δ.Τ.Υ.   ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΔΗΜΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ    
Ν. ΠΙΕΡΙΑΣ / Δ.Τ.Υ.   Ο.Σ.Ε. Α.Ε.   ΔΗΜΟΣ ΣΚΥΔΡΑΣ Ν.ΠΕΛΛΑΣ    
Ν. ΦΛΩΡΙΝΑΣ / Δ/ΝΣΗ ΕΓΓΕΙΩΝ ΒΕΛΤΙΩΣΕΩΝ / Δ.Τ.Υ.   TVX HELLAS A.E.   ΔΗΜΟΣ ΣΥΚΕΩΝ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
Ν.Α. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ / Δ.Δ.Ε.       ΔΗΜΟΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
        ΔΗΜΟΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
        ΔΗΜΟΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
        ΔΗΜΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
        ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΡΝΙΣΣΑΣ Ν.ΠΕΛΛΑΣ    
        ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΑΣ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
        ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΦΥΤΟΥ Ν.ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ    
        ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΡΑΣΝΩΝ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
        ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
        ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ Ν.ΠΕΛΛΑΣ    
        ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ Ν.ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
        ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ Ν.ΜΑΔΥΤΟΥ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
        ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΙΝΔΟΥ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
        ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΟΥΡΩΤΗΣ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    
        ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΟΥΡΚΑΣ Ν.ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ